توقف ناگهانی فعالیت Grayscale در بازار بیت‌کوین!

راهنمای مطالعه

طی چند ماه گذشته، شرکت مالی Grayscale به عنوان یکی از مشتریان اصلی بازار بیت کوین (BTC) خود را مطرح کرده بود و همواره بیش از آنچه که استخراج می شد، بیت کوین را خریداری می کرد، اما این روند در حال حاضر به طور ناگهانی متوقف شده است. با توجه به نرخی که Grayscale معمولا بیت کوین را خریداری می کند، به نظر می رسد که شرکت مدیریت صندوق رمز ارزها در تلاش بود تا موجودی بیت کوین خود را به شدت افزایش دهد. اما این الگوی بیش از سه هفته قبل متوقف شده است و از آن زمان تاکنون مجددا تکرار نشده است.

صندوق اعتماد بیت کوین Grayscale (GBTC) معمولاً یک فرم 8-K را به کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) به صورت هفتگی تحویل می دهد و آخرین خریدهای بیت کوین خود را اعلام می کند. اما آخرین باری که چنین گزارشی ثبت شد 25 ژوئن بود، هنگامی که این شرکت خرید تقریبا 20 هزار بیت کوین را اعلام کرد. براساس گزارش سه ماهه دوم خود، GBTC به طور متوسط ​​57.8 میلیون دلار در هفته سرمایه گذاری کرده است.

سخنگوی موسسه ی Grayscale در آخرین صحبت خود با شبکه ی خبری و تحلیلی کوین تلگراف (Cointelegraph) اعلام کرد که توقف خرید بیت کوین موقتی است و به دلیل یک دوره آرام اداری می باشد و به زودی روند فعالیت Grayscale در بازار رمز ارز به طور مجدد آغاز خواهد شد. در هر صورت، Grayscale از آن زمان تاکنون هیچ مدرکی در مورد خریدهای جدید بیت کوین منتشر نکرده است.

توجه به این نکته ضروری است که GBTC یک صندوق تامین کننده نیست که به دنبال سود بعد از خرید دارایی باشد. در عوض، هر زمان که سرمایه گذاران سهام آن را خریداری کنند، در واقع بیت کوین خریده اند. در حال حاضر، هر سهم معادل 0.00095891 بیت کوین می باشد.

در سه ماهه دوم سال جاری، 84 درصد از Grayscale از سرمایه گذاران نهادی تشکیل شد که بیشتر آنها از طرف صندوق‌های سرمایه گذاری حمایت می شوند. بنابراین، این وارونگی نشانگر علاقه نهادی به دارایی است. حتی این شرکت به قدرت خود افتخار می کرد و بیشتر از آنچه که استخراج شده بود، بیت کوین خریداری می کرد.

سخنگوی Grayscale در ادامه بیان کرد:

“پس از هاوینگ بیت کوین در ماه می، سه ماهه دوم سال جاری، جریان ورودی بیت کوین بهGrayscale  که تازه استخراج شده بود، روند صعودی بسیار خوبی داشت. ورود بسیار زیاد این دارایی به Grayscale، نسبت به بیت کوین های تازه استخراج شده، کاهش قابل توجهی در فشار به طرف عرضه وجود می آورد. این موضوع ممکن است نشانه ای مثبت برای روند صعودی قیمت بیت کوین باشد. “

چرا سرمایه گذاران نهادی خرید بیت کوین را متوقف کردند؟

در مورد این روند حداقل چند توضیح احتمالی وجود دارد. دلیل اول، فصلی است، ماه جولای فعالیت های سرمایه گذاری کند می شود. بسیاری از مدیران صندوق ها به تعطیلات می روند. دلیل دیگر، این است که بیت کوین در چند ماه گذشته حرکت خاصی انجام نداده است. در حالی که بهبود سریع آن در پی پنج شنبه سیاه، توجه بسیاری از سرمایه گذاران که در بازارهای سنتی فعالیت می کردند را به خود جلب کرد. اما از اوایل ماه می، بیت کوین در حالت ” مردد ” گیر افتاده است.

منبع: Cointelegraph

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت