خالق مدل انباشت به جریان، روند صعودی بیت‌کوین را تمام شده نمی‌داند!

پس از آن‌ که بیت‌کوین (BTC) در اوایل مارس موفق به فتح سقف قیمتی جدیدی شد، اکنون به نظر می‌رسد که روند حرکت این رمزارز زیر سطح 60 هزار دلار متوقف گردیده است. با این حال، پلن‌بی (PlanB)، یکی از تحلیل‌گران رمزارز فعال در توییتر، معتقد است که هنوز پتانسیل رشد بسیار زیادی برای بیت‌کوین وجود دارد. در روز جمعه پلن‌بی در توییتر بیان کرد :”‌ به نظرم فقط 4 ماه از روند صعودی بیت‌کوین را پشت سر گذاشته‌ایم و فاصله زیادی تا پایان این روند داریم.”

وی در ادامه ضمن نمایش مسیر فعلی بیت‌کوین در یکی از نمودارهای مدل انباشت به جریان (Stock-to-flow)، افزود: “این تازه شروع حرکت بیت‌کوین است.” چندین مدل انباشت به جریان برای بیت‌کوین وجود دارد که بر اساس رویداد هاوینگ و عرضه این رمزارز در طول زمان، روند قیمتی آن را ترسیم می‌کنند. تون ویز (Tone Vays)، یوتیوبر و معامله‌گر بازار مشتقات، نیز در رابطه با روند صعودی بزرگ بیت‌کوین همین نظر را دارد، با این تفاوت که کاهش قیمت این رمزارز را امری حتمی می‌داند.

ویز در مصاحبه‌ای با رسانه کوین تلگراف (Cointelegraph) بیان کرد: “بیت‌کوین در حال متراکم شدن است اما به نظرم روند این بازار صعودی خواهد بود.” وی افزود: “ اگرچه احتمال دارد که در این ماه بیت‌کوین کف پایین‌تری را در محدوده 48 هزار دلار لمس کند، اما معتقدم که تا قبل از ماه ژوئن قیمت این رمزارز به بیش از 70 هزار دلار خواهد رسید.”

بیت‌کوین پس از فتح سطح 60 هزار دلار در ماه جاری، طی روزهای اخیر تا محدوده 50 هزار دلار اصلاح کرده است. در کل این اصلاح حدود دو هفته به طول انجامید، که البته این افت قیمت10 هزار دلاری با شیب تند و ظرف یک روز اتفاق نیفتاده و این اصلاح با نوسانات رو به بالایی نیز همراه بوده است. بر اساس داده‌های سایت تریدینگ ویو (TradingView)، در زمان انتشار این خبر، بیت‌کوین در محدوده 54550 دلار در حال معامله بوده که یک روز تماماً صعودی را برای این رمزارز تداعی می‌کند.

منبع: Cointelegraph

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *