خاموشی 2.3 میلیون دستگاه ماینر S9، به دلیل کاهش درآمد!

خاموشی 2.3 میلیون دستگاه ماینر S9، به دلیل کاهش درآمد!

راهنمای مطالعه

با کاهش قیمت بیت کوین (BTC) به کم ترین میزان ثبت شده در ده ماه گذشته، صنعت استخراج این رمز ارز با بحران جدی رو به رو شده است. در این برهه ی حساس بسیاری از استخراج کنندگان مجبور به خاموش کردن تجهیزات خود و خروج از این حوزه شدند.

طبق آخرین اطلاعات منتشر شده در حدود 2.3 میلیون دستگاه ماینر مدل S9 در چین به دلیل کاهش درآمد، از چرخه ی استخراج خارج شدند و همین میزان باعث کاهش هش ریت شبکه شد. این آمار را استخر F2Pool در آخرین گزارش خود منتشر کرد.

شبکه تحلیلی Okex نیز در آخرین گزارش خود به وضعیت شرکت های تولید کننده ی تجهیزات استخراج پرداخت و بیان کرد که ارزش سهام اکثر این شرکت ها با ریزش روبرو شده.

طبق گزارش Okex سهام شرکت Canaan به کمترین میزان تمام ادوار خود رسیده است. این روند بحرانی برای صنعت استخراج همچنان به قوت خود باقی خواهد ماند و حتی غول های این حوزه مانند Bitmain نیز نمی توانند از گزند این وضعیت در امان بمانند.

خاموشی 2.3 میلیون دستگاه ماینر S9، به دلیل کاهش درآمد!


خروج ماینرهای کوچک از این حوزه، تا حدودی باعث ریزش هش ریت و در نتیجه کاهش سختی شبکه شده است. هش ریت شبکه بعد از سقوط بازار رمز ارز کاهش چشمگیری داشت و در زمان نگارش این خبر برابر با 105.87 EH/S می باشد. بیشترین میزان ثبت شده برای هش ریت شبکه در سال 2020 برابر با 133.29 EH/S بود که نسبت به عدد کنونی، اختلاف قابل توجهی دارد.

وضعیت بحرانی استخراج فقط محدود به بیت کوین نیست و شرایط برای استخراج اکثر رمز ارزها مناسب نیست. این شرایط نامناسب در شرایطی بر صنعت استخراج حاکم است که مدت زمان کوتاهی تا هاوینگ باقی مانده و در عمل درآمد استخراج کنندگان نصف خواهد شد.

در حال حاضر با کاهش چند درصدی سختی استخراج و افزایش قیمت بیت کوین در این روزهای اخیر، تا حدودی از نگرانی استخراج کنندگان کاسته شده، اما این شرایط موقت است و هر لحظه احتمال ریزش قیمت بیت کوین با توجه به بحران اقتصادی پیش آمده وجود دارد. شرایطی که کار را برای استخراج کنندگان بسیار دشوار کرده است.
منبع ambcrypto

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت