رشد 3300 درصدی بیت کوین طی پنج سال گذشته، پنج سال آینده چگونه خواهد بود؟

راهنمای مطالعه

کریپتو میکائیل (Crypto Michael)، تحلیل گر و فعال بازار رمز ارز که با نام مستعار اشاره شده در شبکه های اجتماعی فعالیت می کند، به تازگی توییتی منتشر کرد که به رشد و جهش قیمت بیت کوین (BTC) اشاره داشت. وی از دنبال کنندگان خود پرسید که پنج سال پیش یک بیت کوین تنها 200 دلار ارزش داشت و اکنون هر واحد آن 6800 دلار. به نظر شما پنج سال دیگر هر واحد بیت کوین چه مقدار ارزش خواهد داشت؟ این توییت باعث شد که بررسی مختصر این موضوع بپردازیم.

روند پس از هاوینگ

از ابتدای سال جاری، با توجه به نزدیک شدن هاوینگ، تحلیل گران بسیاری اقدام به پیش بینی قیمت بیت کوین کردند و برخی از آن ها با دلیل و مدرک قیمت های باورپذیری را بیان کردند و برخی دیگر نیز روی جو روانی بازار کار کرده و قیمت های نجومی را به زبان آوردند. اما نکته ی قابل توجه این است که بحران و شرایط کنونی، باعث برهم خوردن بسیاری از این پیش بینی ها شده و نمی توان در این مورد اظهار نظر کرد. اگر شرایط بد حاکم بر اقتصاد کنونی وجود نداشت، با ضریب اطمینان بسیار بالایی می توان ادعا کرد که قیمت بیت کوین بعد از هاوینگ و در طی چند ماه افزایش قابل توجهی خواهد داشت. اما اکنون شرایط به گونه ای است که هر لحظه احتمال رخداد اتفاقی و سست شدن بازار وجود دارد.

یکی از کاربران در جواب میکائیل اشاره کرد که دو سال و نیم پیش بیت کوین در نقطه قیمتی 19 هزار دلار قرار داشت. در واقع این کاربر سعی داشت به این موضوع اشاره کند که بیت کوین همیشه سودآور نیست. در ابتدا باید اشاره کرد که این کاربر به موضوع کاملا درستی اشاره کرده است. اما باید در این بازار پرنوسان به بسیاری از شاخص ها توجه کرد. در زمانی که بیت کوین به بالای 15 هزار دلار صعود کرده بود و در نهایت از 20 هزار دلار نیز عبور کرد، شاخص FOMO به حد باورنکردنی رشد کرده بود و هر تریدری که دانش درستی را داشته باشد می داند که هنگام خرید در این شرایط باید دقت کرد. نکته ی دیگر این است که هدف از مطرح کردن این موضوع توسط میکائیل اشاره به حفظ بیت کوین در بازه ی بلند مدت و پنج ساله بود.

در رابطه با پنج سال آینده و قیمت بیت کوین در آن زمان کمتر تحلیل گری قیمتی را ارائه داده اما در رابطه با بعد از هاوینگ بسیاری از فعالین اظهار نظرات متفاوتی را ارائه کردند. اما اگر بخواهیم میزان رشد بیت کوین را در طی پنج سال گذشته ملاک قرار دهیم با توجه قیمت فعلی بیت کوین، 231 هزار دلار ارزش بیت کوین در سال 2025 خواهد بود. این پیش بینی کاملا بی اساس بوده و تنها با توجه به جهش پنج سال گذشته بیان شد، اما نکته ای که وجود دارد این است که احتمال رخداد چنین جهش و افزایش قیمتی وجود خواهد داشت.

منبع: Bitcoinist

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت