روند افزایشی تقاضا در دوران بعد از هاوینگ!

راهنمای مطالعه

این روزها در دوران بعد از رویداد تاریخی هاوینگ (Halving) به سر می بریم و بیت کوین (BTC) در شرایط خاصی به سر می برد. در واقع روند بازار به گونه ای است که کمتر کسی می داند که در روزهای آتی، چه پیش خواهد آمد. در دوران پیش از هاوینگ، بسیاری از تحلیل گران معتقد بودند که پس از این رویداد، شاهد افت شدید قیمت بیت کوین خواهیم بود، اما روندی که اکنون شاهد آن هستیم صعودی است. شبکه ی خبری و تحلیلی Cointelegraph همراه با Arcane Research در رابطه با شرایط کنونی بیت کوین و بازار رمز ارز دست به تحقیق و بررسی زدند.

طبق نتایج تحقیق و گزارشات منتشر شده، روند پذیرش عمومی بیت کوین با نزدیک شدن به سومین هاوینگ سرعت گرفت و اکنون نیز که این رویداد را پشت سر گذاشتیم در حال افزایش نیز می باشد. برای نمونه در سال جاری تعداد دستگاه های خود پرداز بیت کوین به 8 هزار واحد رسید که نسبت به سال 2019 افزایش 90 درصدی داشته است. شرکت Coinstar که وظیفه ی ساخت دستگاه های خودپرداز را برعهده دارد بیان کرد که نسبت به ماه فوریه، با 40 درصد افزایش نصب و راه اندازی روبرو شد.

شاخص دیگری که نشان دهنده ی پذیرش عمومی بیت کوین و افزایش کاربرد آن است، بحث تعداد و حجم تراکنش های روزانه ی این رمز ارز می باشد. طبق اطلاعات و آمار منتشر شده، بیت کوین از حیث تراکنش های روزانه و حجم معاملات در شرایط بسیار خوبی قرار دارد و هیچ یک از آلت کوین ها، در نزدیکی حجم معاملات بیت کوین نیز قرار ندارند. شاخص امنیت و هش ریت بیت کوین نیز علی رغم ریزش چند درصدی که به دلیل هاوینگ اجتناب ناپذیر بود، در شرایط مساعدی به سر می برد و بسیاری از فعالین این حوزه انتظار کاهش بسیار شدیدتری را داشتند.

علاوه بر اشخاص حقیقی، شرکت های حقوقی نیز در حال ملحق شدن به بازار رمز ارز می باشند. طبق گزارشات منتشر شده، شرایط بازار رمز ارز و روند رو به رشد آن باعث شده که شرکت های حقوقی و کسب و کارها تمایل بیشتری به سمت رمز ارزها پیدا کنند. به خصوص با توجه به شرایط بحرانی که ناشی از ویروس کرونا گریبانگیر اقتصاد جهانی شد، بیت کوین توانست مزیت خود را بیش از پیش به نمایش بگذارد. بسیاری بیت کوین را به علت عملکرد فوق العاده ای که در بازیابی ارزش خود نسبت به ریزش شدید صورت گرفته در پنج شنبه ی سیاه داشت، به عنوان دارایی امن می شناسند.

منبع: Cointelegraph

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت