روند صعودی هش ریت شبکه پیش از هاوینگ!

روند صعودی هش ریت شبکه پیش از هاوینگ!

راهنمای مطالعه

کمتر از 10 روز تا سومین هاوینگ (Halving) بیت کوین (BTC) زمان باقی مانده و بازار رمز ارز در حال آماده سازی خود برای رویارویی با این رویداد مهم می باشد. هاوینگ در ابتدا بیشترین تاثیر را بر روی صنعت استخراج می گذارد. در حال حاضر گزارش ها حاکی از آن است که هش ریت شبکه ی بیت کوین با وجود نزدیک شدن به هاوینگ، در حال افزایش است و این موضوع می تواند حاوی پیام های مختلفی باشد.

در شرایط کنونی هش ریت بیت کوین به دلایل متعددی افزایش یافته است. با بازگشت بیت کوین به کانال 9 هزار دلار، بسیاری از استخراج کنندگان خرد و آن هایی که از تجهیزات قدیمی و با بازده ی کم استفاده می کردند، دوباره وارد این حوزه شدند. در واقع این استخراج کنندگان قصد دارند نهایت استفاده را پیش از فرا رسیدن هاوینگ، ببرند. بعد از رویداد هاوینگ، پاداش هر بلوک شبکه، از 12.5 واحد بیت کوین به 6.25 واحد کاهش می یابد و عملا درآمد استخراج کنندگان نصف خواهد شد.

نکته ی دیگری که در افزایش هش ریت اخیر وجود دارد، بحث آماده سازی این صنعت برای رویداد پیش رو است. در واقع استخراج کنندگان در حال آماده سازی شرایط می باشند. این روزها دستگاه های جدیدی با توان بسیار بالاتری برای استخراج بیت کوین عرضه شده و بسیاری از فعالان این حوزه، در حال تعویض دستگاه های قدیمی خود با دستگاه های جدید می باشند. این دستگاه ها توان پردازشی بسیار بالاتری دارند و با به کارگیری آن ها، هش ریت شبکه افزایش خواهد یافت.

تحلیل گران معتقدند که علی رغم روند صعودی هش ریت شبکه ی بیت کوین، بعد از هاوینگ شاهد نزول هش ریت خواهیم بود. زیرا با کاهش 50 درصدی پاداش شبکه، بسیاری از استخراج کنندگان خرد به دلیل عدم سوددهی از این حوزه خارج شده و تجهیزات خود را خاموش خواهند کرد. در واقع بعد از هاوینگ وارد چرخه ی خاموشی ماینرها خواهیم شد. بدیهی است پیش از هاوینگ با افزایش قیمت بیت کوین هش ریت نیز افزایش یابد، زیرا استخراج کنندگان قدیمی بیشتری به این حوزه باز خواهند گشت تا از این فرصت ده روزه ی باقی مانده، نهایت استفاده را ببرند. در حال حاضر قیمت بیت کوین در نقطه قیمتی 8900 دلار قرار دارد.

منبع: usethebitcoin

لورم ایپسوم

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ.

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط نوشته ها

به بحث بپیوندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

[coin-market-cap id="3160"]

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

[coin-market-cap id="3031"]