ریزش اخیر بیت کوین و هاوینگ؛ باعث شروع خاموشی ماینرها!

ریزش اخیر بیت کوین و هاوینگ؛ باعث شروع خاموشی ماینرها!

هاوینگ پیش رو ممکن است بر خلاف باور عمومی، در ابتدا تاثیر منفی روی قیمت بیت کوین (BTC) بگذارد. ریزش اخیر بیت کوین قطعا شروع کننده ی چرخه ی خاموشی ماینرها بود. روندی که بعد از هاوینگ ممکن است تقویت شود.

خاموشی و خروج ماینرها از شبکه نیز نتیجه های خاص خود را در پی دارد. اولین موردی که بعد از خاموشی ماینرها معمولا اتفاق می افتد، کاهش قیمت بیت کوین است. زیرا ماینرها هستند که وظیفه ی امن کردن شبکه و تراکنش ها را بر عهده دارند. در واقع هش ریت کلی شبکه همواره یکی از شاخص های فاندامنتال برای ارزش گذاری بر روی یک رمز ارز به شمار می آید. کاهش مجدد قیمت نیز دوباره باعث خارج شدن بخشی از ماینرها شده و این روند تا زمانی که ماینرهای خرد از شبکه خارج شوند ادامه می یابد.

استخراج کنندگان در شبکه باقی ماندند!

اما با ریزش اخیر، هنوز به طور کامل چرخه ی خاموشی ماینرها شروع نشده زیرا کمتر از دو ماه به هاوینگ باقی مانده و استخراج کنندگان در حال تلاش هستن تا حداکثر بیت کوین ممکن را قبل از فرا رسیدن هاوینگ استخراج کنند. هرچند طبق تحلیل ها احتمال ریزش مجدد بیت کوین تا حدودی وجود دارد و باید دید که در صورت ریزش مجدد، استخراج کنندگان چه واکنشی نشان خواهند داد.

اگرچه با ریزش اخیر، هش ریت شبکه خیلی تحت تاثر قرار نگرفت، اما قطعا بعد از هاوینگ، بسیاری از ماینرها از شبکه خارج خواهند شد. طبق فرآیند هاوینگ، میزان بیت کوین استخراج شده از هر واحد بلوک شبکه، نصف خواهد شد.

بنابراین با فرض ثابت نگه داشتن قیمت و سختی شبکه، درآمد هر ماینر نصف خواهد شد. چیزی که خیلی از ماینرها تحمل آن را ندارند و باعث خروج آن ها از این صنعت خواهد شد.

روند خاموشی ماینرها بارها در گذشته تکرار شده و این اولین بار نیست. بنابراین نباید خیلی از آینده ی شبکه ی بیت کوین نگران بود. ماینرهای خرد قطعا از شبکه خارج شده و چند بازیگر اصلی این صنعت در حوزه استخراج باقی خواهند ماند. با رشد قیمت بیت کوین و کاهش سختی شبکه، دوباره استخراج کنندگان جدیدی به بازی اضافه می شوند.
منبع bitcoinist

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *