ریزش هش ریت شبکه بیت کوین به کمترین سطح در سال جاری!

راهنمای مطالعه

پنج شنبه ی سیاه، روزی بود که به این زودی از ذهن فعالان بازارهای مالی و به خصوص بازار رمز ارز، پاک نخواهد شد. روزی که بازارهای مالی با ریزش شدیدی روبرو شدند. بازار رمز ارز نیز از این ریزش در امان نماند و قیمت بیت کوین (BTC) تا کانال 3 هزار دلار سقوط کرد. در آن برهه هش ریت شبکه ی بیت کوین نیز با کاهش چشمگیری روبرو شد. ریزش قیمت بیت کوین باعث عدم سوددهی برای بسیاری از ماینرها شد، به خصوص آن هایی که از تجهیزات غیر بهینه استفاده می کردند. در واقع پنج شنبه ی سیاه باعث آغاز چرخه ی خاموشی ماینرها شده بود.

ریزش مجدد هش ریت

طبق اطلاعات و آمار منتشر شده، این بار نیز بعد از سومین هاوینگ (Halving)، شاهد ریزش شدید هش ریت هستیم. شاخص توان کنونی شبکه به کمترین میزان ثبت شده در سال جاری رسیده و علی رغم رشد قیمتی بیت کوین از ابتدای سال، صنعت ماینینگ در وضعیت بدتری نسبت به پنج شنبه ی سیاه قرار دارد. در حال حاضر شاخص امنیتی بیت کوین در شرایط خوبی قرار ندارد و این رمز ارز برای حفظ سلامت شبکه ی خود نیاز دارد تا قیمت خود را افزایش دهد.

بسیاری از استخراج کنندگان به دلیل عدم سوددهی و افزایش هزینه ی سربار، اقدام به خاموشی تجهیزات ماینینگ خود کردند و از شبکه خارج شدند. قطعا افزایش قیمت می تواند باعث بازگشت دوباره ی بخشی از ماینرها شود. تحلیل گران معتقدند که هش ریت شبکه ریزش بیشتری را متحمل خواهد شد. به خصوص با خبر ممنوعیت فعالیت ماینینگ در استان سیچوآن چین که در حدود 10 درصد از توان شبکه ی کلی را تامین می کند، شبکه شاهد افت چشمگیر هش ریت خواهد بود.

در حال حاضر بسیاری از استخراج کنندگان در حال نقد کردن بیت کوین های خود به هدف ارتقا تجهیزات می باشند. روندی که باعث تزریق بیشتر بیت کوین به بازار و کاهش قیمت این رمز ارز شده است. شواهد نشان می دهد که در میان مدت روند رو به رشد هش ریت شبکه آغاز خواهد شد و می تواند در آن برهه انتظار افزایش قیمت خوبی از بیت کوین داشت. همواره بین هش ریت شبکه و قیمت بیت کوین، همبستگی معناداری وجود دارد.

منبع: newsbtc

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت