سه دلیل ریزش اخیر بازار بیت کوین!

راهنمای مطالعه

طی 36 ساعت گذشته، بیت کوین (BTC) با ریزش شدیدی روبرو شد و از 10 هزار دلار تا 8100 دلار سقوط کرد. این اتفاق در شرایطی حادث شد که تنها یک روز تا سومین رویداد هاوینگ (Halving) این رمز ارز زمان باقی مانده و تحلیل گران بر این باور بودند که تا فرا رسیدن هاوینگ، شاهد روند صعودی خواهیم بود، اما شرایط بازار تغییر کرده و بیت کوین وارد روند نزولی شد. در ادامه به 3 دلیلی که باعث ایجاد این روند نزولی شده اشاره خواهیم کرد.

10200 تا 10500، بازه مقاومتی افسانه ای بیت کوین!

از اواسط سال 2018 تاکنون، بازه ی 10200 دلار تا 10500 دلار بارها به عنوان نقطه مقاومتی نقش ایفا کرده، نقطه مقاومتی که بیت کوین در اکثر مواقع در مقابل آن تسلیم شده و توان عبور از این سد مستحکم را نداشت. در طی دو سال گذشته، از شش بار رویارویی بیت کوین با این بازه ی مقاومتی، تنها یک بار توان عبور داشته و پنج بار دیگر، با ریزش همراه بوده است. بیت کوین در ژوئن 2019 با گذر از این سد مستحکم تا 14 هزار دلار صعود کرد.

فشار نهنگ های بازار

بعد از رویارویی با نقطه ی10200 دلار و عدم عبور از این نقطه، بیت کوین با ریزش اندک روبرو شد. اما محرک اصلی زمانی ایجاد شد که بیت کوین به کانال 9 هزار دلار بازگشت. با بازگشت بیت کوین، حجم زیادی از این رمز ارز توسط نهنگ ها برای فروش در صرافی ها عرضه شد. 9900 دلار نقطه ی اصلی بود و دیوار فروش شدیدی در این نقطه شکل گرفت. با فروش بیت کوین توسط نهنگ ها، موج جدیدی از ریزش شکل گرفت و بسیاری از تریدرهای خرد نیز از ترس ریزش بیشتر اقدام به فروش کردند و باعث تقویت موج ریزشی شدند. موجی که بیت کوین را به 8117 دلار رساند.

هاوینگ و شرایط پس از آن

تاکنون مصاحبه های زیادی از تحلیل گران منتشر شده که به روند نزولی بعد از هاوینگ اشاره دارد. در واقع با توجه به شاخص ها و روند دو هاوینگ گذشته، با احتمال بالایی بعد از این رویداد تاریخی، بیت کوین وارد سراشیبی قیمت خواهد شد. این تحلیل ها و خبرهای منتشر شده، قطعا بر روی شرایط و جو روانی بازار تاثیرگذار خواهد بود. بنابراین دور از انتظار نیست که تنها یک روز مانده به هاوینگ، بخشی از بازار برای در امان ماندن از این تحلیل ها و روند ریزشی بعد از هاوینگ، اقدام به نقد کردن دارایی خود کنند تا در زمان مناسب دوباره وارد بازار بیت کوین شوند.

منبع: Cointelegraph

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت