سومین هاوینگ بیت کوین در شرایطی کاملا متفاوت!

هاوینگ چیست؟ تاریخ و زمان هاوینگ بعدی بیت کوین - قیمت

راهنمای مطالعه

بعد از مدت ها انتظار، سومین رویداد هاوینگ (Halving) بیت کوین (BTC) فرا رسیده و بازار رمز ارز مشتاقانه منتظر تغییر و تحولاتی است که این رویداد تاریخی بر روی روند بازار به جای خواهد گذاشت. اگر به تاریخچه ی بیت کوین مراجعه کنیم شاهد تاثیر بسیار مثبت هاوینگ بر روند صعودی بیت کوین خواهیم بود. در واقع هاوینگ با کاهش عرضه ی بیت کوین تغییراتی که در شاخص های بنیادی این رمز ارز ایجاد می کند، همواره در میان مدت و بلند مدت باعث افزایش چشمگیر قیمت بیت کوین شده است.

اما بسیاری از تحلیل گران بر این باورند که شرایط این بار متفاوت است و نمی توان انتظار روندی که در دو هاوینگ گذشته اتفاق افتاده را داشته باشیم. در واقع شرایط حال حاضر بیت کوین و اقتصاد جهانی به گونه ای است که می تواند تاثیر هاوینگ را نسبت به دوره های قبلی، متفاوت جلوه دهد. در حال حاضر عوامل مثبت و منفی بسیار متعددی وجود دارد که می تواند روند رو به رشد بیت کوین را بعد از هاوینگ تقویت کند و یا تضعیف کند. در ادامه به سه عامل مهمتر اشاره خواهیم کرد.

حجم معاملات بازار

بیت کوین، سومین هاوینگ را در شرایطی پشت سر می گذارد که میزان حجم معاملات این رمز ارز نسبت به هاوینگ گذشته، رشد 2800 درصدی داشته است. The Crypto Lark، تحلیل گر حوزه رمز ارز که با نام مستعار در شبکه های اجتماعی فعالیت می کند بیان کرد:
“سومین هاوینگ، با آنچه در گذشته دیده ایم کاملا متفاوت خواهد بود! در سال 2016 حجم معاملات به طور میانگین برابر با 1.7 میلیارد دلار بود در حالی که در شرایط فعلی با حجم معاملاتی 50 میلیارد دلاری روبرو هستیم.”

بدیهی است که یکی از پیام های اصلی افزایش حجم معاملات، پذیرش و مقبولیت عمومی بیت کوین است. در واقع افزایش این شاخص می تواند حاکی از آینده ی درخشان بیت کوین باشد. طبق مدل S2F و همچنین مدل عرضه و تقاضا، هاوینگ باعث کاهش عرضه خواهد شد و از طرفی با پذیرش بیشتر بیت کوین توسط جامعه، تقاضای این رمز ارز نیز افزایش یافته است. بنابراین با افزایش تقاضا و کاهش عرضه، بیت کوین راهی جز افزایش ارزش و قیمت نخواهد داشت.

افزایش حساب های کاربری و فعالیت صرافی ها

نشانه ی دیگری که حاکی از رشد پذیرش عمومی بیت کوین می باشد، افزایش حساب های کاربری افراد در صرافی های رمز ارز می باشد. برای نمونه در هاوینگ سال 2016، صرافی کوین بیس (Coinbase)، تنها 3 میلیون کاربر ثبت نام شده داشته و در حال حاضر این عدد به 30 میلیون کاربر افزایش پیدا کرده است. اگر این رشد را به صرافی های بزرگ دیگر نیز نسبت دهیم متوجه رشد پذیرش عمومی بیت کوین خواهیم شد. رشدی که می تواند روی روند صعودی بیت کوین در آینده تاثیر مستقیم داشته باشد.

بحران اقتصادی

سومین هاوینگ بیت کوین مصادف با بحران اقتصادی شد که طبق نظر تحلیل گران بی سابقه بوده است. این روزها رکود اقتصادی شدیدی گریبانگیر اکثر کشورهای جهان شده است. شیوع ویروس کرونا و قرنطینه باعث برهم خوردن سیستم اقتصادی جهان شده و شرایط این روزها با دوره های قبلی بسیار متفاوت است. قطعا این شرایط می تواند تاثیر منفی بر روی روند آتی بیت کوین بگذارد زیرا تزریق سرمایه کمتری در آینده برای بازار رمز ارز از سمت سرمایه گذاران و کسب و کارها شکل خواهد گرفت.

منبع: Cointelegraph

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت