شرایطی مبهم برای ماینینگ بیت کوین!

راهنمای مطالعه

برخلاف پیش بینی هایی که تحلیل گران در رابطه با روند نزولی بیت کوین (BTC) پس از هاوینگ ارائه داده بودند، این رمز ارز در سه روز گذشته عملکرد فوق العاده ای داشته و توانست رشد چشمگیری را تجربه کند. اما علی رغم روند افزایشی قیمت بیت کوین، هش ریت شبکه ی بیت کوین رو به کاهش است. طبق آمار منتشر شده توسط BitInfoCharts، هش ریت شبکه ی بیت کوین از 135 EH/S به 98 EH/S کاهش یافت.

تحلیل گران معتقدند که نوساناتی که هش ریت شبکه در 24 ساعت تجربه می کند، نمی تواند اطلاعات دقیقی را ارائه دهد و برای اظهار نظر کردن در رابطه با شرایط هش ریت شبکه و در نتیجه ی آن تنظیم سختی شبکه، نیاز است که یک بازه ی هفت روزه برای اندازه گیری ملاک قرار گیرد.

در حال حاضر روند فعلی کاهش هش ریت شبکه حاکی از آن است که درصدی از ماینرها در حال خروج از شبکه می باشند و اقدام به خاموشی دستگاهای خود کردند. با توجه به افزایش قیمت بیت کوین در چند روز اخیر، احتمال ماندن بخشی از ماینرهایی که از قبل برای خروج از شبکه برنامه ریزی کرده بودند، وجود دارد اما با این حال برخی از ماینرها بنا به دلایل متعددی بعد از کاهش 50 درصدی پاداش شبکه از وضعیت سوددهی خارج شدند و مجبور به ترک شبکه می باشند.

الکس ورایس (Alex Vries)، تحلیل گر حوزه رمز ارز در رابطه با شرایط کنونی حوزه ماینینگ به اظهار نظر پرداخت. وی بیان کرد که با توجه به هاوینگ دستگاهایی که توانایی هش ریت پایین دارند، در حال خارج شدن از شبکه هستند، اما روند قیمتی بیت کوین به گونه ای است که ممکن است دستگاهای قدیمی را برای ماندن در شبکه و یا حتی روشن کردن و شروع به کار دوباره، وسوسه کند. در برخی از کشورها هزینه ی برق پایین و درآمد دلاری، می تواند انگیزه ی بسیار بالایی برای ماین کردن با تجهیزات قدیمی ایجاد کند. وی در انتها بیان کرد که هنوز نمی توان در رابطه با آینده ی حوزه ی ماینینگ اظهار نظر کرد.

منبع: Cointelegraph

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت