عملکرد برتر اتریوم نسبت به بیت‌ کوین و جدال بین طرفداران این دو رمز ارز!

راهنمای مطالعه

رائول پال (Raul Pal)، مدیرعامل شرکت ریل ویژن (Real Vision) معتقد است که آلت‌کوین‌هایی که اکوسیستم فعالی از توسعه‌دهندگان و اپلیکیشن‌ها دارند احتمالاً در آینده عملکرد بهتری نسبت به بیت‌کوین (BTC) خواهند داشت. پس از ‌آن‌ که رائول پال پیش‌بینی کرد که اتریوم (ETH) و دیگر رمزارزهای دارای اثرات شبکه‌ای (network Effects) در آینده عملکرد بهتری نسبت به بیت‌کوین خواهند داشت، اکنون بحث داغی در این رابطه بین او و طرفداران بیت‌کوین به راه افتاده است. اخیراً پال نموداری از قیمت اتریوم به بیت‌کوین از تاریخ 7 آگوست 2015، یعنی شش سال پس از ظهور بیت‌کوین، را منتشر کرد که نشان می‌دهد اتریوم 250 درصد بازدهی بیشتری نسبت به بیت‌کوین داشته است.

پال در 7 آپریل در توییتر بیان کرد:

“خیلی جالب است که بازدهی اتریوم از ابتدای ظهورش تاکنون 250 درصد بیشتر از بیت‌کوین بوده است. این رمزارز تنها در 5 ماه نخست پس از ظهورش در سال 2015 به زیر قیمت اولیه خود برحسب بیت‌کوین افت کرده است. به زودی ارزش بیت‌کوین در برابر همه توکن‌های دیگر به صفر نزدیک خواهد شد”.

براساس نمودار قیمت اتریوم به بیت‌کوین در سایت تریدینگ ویو (TradingView) از صرافی بیترکس (Bittrex)، معاملات اتریوم در 10 آگوست 2015 با قیمت 0.006 بیت‌کوین آغاز شد. درحال حاضر این رمزارز در قیمت 0.0359 بیت‌کوین درحال معامله است.

صحبت‌های پال در این رابطه به مذاق طرفداران بیت‌کوین خوش نیامده و افرادی چون کریگ رایت (Craig Wright) و آرتور فن بلت (Arthur Van Belt) در پاسخ به او بیان کرده‌اند که “ اتریوم حباب اولیه خود را از دست داده و این رمزارز از روند صعودی سال 2017 تاکنون 77 درصد ریزش داشته و در یک روند نزولی بلندمدت قرار گرفته است. حقیقت تلخ است! “

پال نیز در برابر ادعای آن‌ها ساکت ننشسته و بیان کرده است که :” از آغاز چرخه هاوینگ فعلی، اتریوم بیش از 100 درصد بازدهی داشته است. حقیقت تلخ است!”

بارد میلز (Bard Mills)، استراتژیست‌ صندوق سرمایه‌گذاری و از طرفداران بیت‌کوین، ضمن ابراز مخالفت با نظر پال، استدلال ماورای تحلیل او را نیز نادرست دانسته است، زیرا این مقایسه بین دو رمزارز از ابتدای پیدایش هر یک صورت نگرفته است. ویلی وو (Willy Woo)، یکی از تحلیل‌گران درون زنجیره‌ای، نیز رشد قیمت اتریوم را صرفاً یک دوره حبابی در آغاز پیدایش این رمزارز دانسته و معتقد است که اتریوم پتانسیل کمی برای رشد در آینده دارد. وی ضمن بیان اینکه “ نخستین دوره چهارساله هر رمزارزي معمولاً با بیشترین میزان رشد همراه است” افزود: “ احتمالاً از این جا به بعد اتریوم صرفاً حول قیمت بیت‌کوین در نوسان خواهد بود، و وقت آن رسیده که ‌از این رمزارز خارج شوید”.

بحث پیرامون رشد ارزش اتریوم نسبت به بیت‌کوین بین طرفداران این دو رمزارز جدی‌تر از این‌هاست و سابقه‌ای دیرینه دارد. نوامبر سال گذشته بود که پیتر مک کورمک (Peter McCormac) با انتشار پادکستی تحت عنوان »بیت‌کوین چه کرد«، رائول پال را به یک شرط‌بندی دعوت نمود و ادعا کرد که تا سال آینده بیت‌کوین عملکرد بهتری نسبت به اتریوم خواهد داشت. پال نیز در پاسخ به این دعوت، بیان کرد که قیمت اتریوم تا سال بعد به قیمت بیت‌کوین نزدیک خواهد شد.

منبع: Cointelegraph

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت