هاوینگ و کاهش قیمت بیت کوین در کوتاه مدت، آیا تاریخ تکرار می شود؟

هاوینگ و کاهش قیمت بیت کوین در کوتاه مدت، آیا تاریخ تکرار می شود؟

راهنمای مطالعه

کمتر از 7 روز تا سومین هاوینگ (Halving) بیت کوین (BTC) زمان باقی مانده و تحلیل گران بیش از پیش در رابطه با تاثیرات این رویداد بر روند بازار به بحث و تبادل نظر می پردازند. هاوینگ به دلیل تغییرات بنیادی که در ساختار بیت کوین ایجاد می کند، قطعا در بلند مدت باعث افزایش ارزش این رمز ارز می شود. یکی از مهمترین اثرات هاوینگ، کاهش 50 درصدی نرخ تورم سالانه بیت کوین می باشد. اما در کوتاه مدت شرایط فرق کرده و نمی توان با قطعیت در رابطه با آن اظهار نظر کرد. اما بیشتر تحلیل گران معتقدند که در کوتاه مدت شاهد کاهش قیمت بیت کوین خواهیم بود.

هاوینگ، مورد انتظارترین رویداد بازار رمز ارز

بیت کوین بعد از ریزش شدید ماه مارس، توانست رشد خوبی را رقم بزند. بسیاری از تحلیل گران، روند صعودی این روزهای بیت کوین را به هاوینگ و انتظار بازار از این رویداد نسبت می دهند. در واقع اکثریت بازار دید مثبتی به این رویداد دارند و سعی در جمع آوری بیت کوین و برنامه ریزی برای رویارویی با این رویداد مهم را دارند. طبق آمار و اطلاعات منتشر توسط بخش تحلیلی گوگل، جستجو در رابطه با عبارت هاوینگ در این روزها به شدت افزایش یافته است.

این افزایش علاقه، به دلیل امیدواری به صعود بیت کوین در بلند مدت است. بسیاری از تحلیل گران به نام بازار رمز ارز، بر این باورند که بیت کوین بعد از هاوینگ و در بلند مدت جهش قیمتی شدیدی را تجربه خواهد کرد. روندی که در رویداد گذشته ی هاوینگ اتفاق افتاده و تا حدود زیادی می توان به تکرار این روند در هاوینگ پیش رو نیز امیدوار بود.

ریزش بیت کوین در کوتاه مدت

علی رغم تمام پیش بینی های انجام شده و تاثیرات مثبتی که هاوینگ در بلند مدت بر روی بیت کوین خواهد گذاشت، تجربه نشان داده که در کوتاه مدت شاهد کاهش ارزش بیت کوین خواهیم بود. دلایل متعددی برای کاهش قیمت بیت کوین پس از هاوینگ وجود دارد که مهمترین آن ها، شروع چرخه ی خاموشی ماینرها می باشد. بعد از هاوینگ و با کاهش درآمد استخراج کنندگان، بسیاری از فعالین این حوزه برای جبران هزینه های سربار خود اقدام به فروش بیت کوین های استخراج شده خواهند کرد. البته نمی توان به قطع و یقین در رابطه با چنین روندی اظهار نظر کرد. زیرا تا به حال دو رویداد هاوینگ را تجربه کردیم، و نمی توان دو نمونه را به عنوان آمار، ملاک قرار داد.

منبع: newsbtc

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتقیمت تومانیتغییر روزانهتغییر هفتگی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتقیمت تومانیتغییر روزانهتغییر هفتگی

آخرین مطالب سایت