هش ریت شبکه ی بیت کوین تنها در دو روز، 30 درصد افزایش یافت!

راهنمای مطالعه

هش ریت شبکه ی بیت کوین (BTC) تنها در دو روز 33 درصد افزایش یافت و بسیاری از تحلیل گران معتقد هستند که قیمت نیز در روزهای آتی با توجه به این شاخص احتمالا افزایشی خواهد بود.

هش ریت شبکه و قیمت

طبق آمار منتشر شده، نرخ هش ریت شبکه ی بیت کوین در 4 آپریل برابر با 91 EH/S بود و این میزان در 6 آپریل به 121 EH/S رسید. این میزان افزایش در تاریخ بیت کوین کمتر دیده شده بود و بسیاری دلیل این امر را افزایش قیمت بیت کوین در هفته ی اخیر می دانند که باعث بازگشت ماینرهای خارج شده به شبکه شد. اگر به روند گذشته ی بیت کوین مراجعه کنیم، بین قیمت و نرخ هش ریت این رمز ارز همواره رابطه ی نزدیکی برقرار است. شاخص همبستگی این دو پارامتر طبق تحلیل ها برابر با 0.77 می باشد.

افزایش نرخ هش ریت دو پیامد به همراه دارد. نخست باعث افزایش سختی شبکه و در نتیجه افزایش هزینه ی تولید بیت کوین خواهد شد و همچنین باعث افزایش امنیت شبکه ی بیت کوین می شود. دو پارامتری که هردوی آن ها تاثیر مستقیمی روی افزایش قیمت بیت کوین خواهد گذاشت.

هرچند در 48 ساعت گذشته بیت کوین رشد چند درصدی داشته اما بسیاری از تحلیل گران معتقد هستند که این رمز ارز هنوز واکنش مناسبی به افزایش میزان هش ریت شبکه نشان نداده است. هاوینگ پیش رو نیز باعث پیچیده تر شدن شرایط شده و نمی توان به قطعیت در رابطه با وضعیت بیت کوین اظهار نظر کرد. با فرض ثابت بودن دیگر شاخص ها و عوامل، بعد از هاوینگ درآمد استخراج کنندگان نصف خواهد شد و برای تعادل در صنعت استخراج نیاز است که قیمت بیت کوین تا دو برابر افزایش پیدا کند. افزایش اخیر هش ریت شبکه نشان از امیدواری استخراج کنندگان به آینده ی بیت کوین می باشد.

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت