همبستگی قیمت و هش ریت بیت ‌کوین و احتمال کاهش قیمت!

همبستگی قیمت و هش ریت بیت ‌کوین و احتمال کاهش قیمت!

راهنمای مطالعه

به نظر می‌رسد اتفاقات ژوئن برای ماینرها درحال تکرار است، اما تکرار تاریخ در آینده نیز می‌تواند جهش قیمت‌ را به دنبال داشته باشد. با توجه به احتمال کاهش شدید سختی استخراج، فشار فروش بیشتری برای بیت‌کوین (BTC) در هفته جاری پیش‌بینی می‌شود. براساس داده‌های سایت BTC.com پیش‌بینی می‌شود که در بازتنظیم خودکار بعدی، سختی استخراج تا 8.3 درصد کاهش یابد. سختی استخراج یکی از معیارهای مهم برای سنجش رقابت میان ماینرها در پیداکردن پاداش‌های بلاک و همینطور سلامت کلی حوزه ماینینگ است. در این میان، بازتنظیم‌های خودکار نقش مهمتری را ایفا می‌کنند و باعث پایداری شبکه بیت‌کوین فارغ از رفتار قیمتی یا سایر شرایط می‌شوند. 

پیشتر، سختی استخراج پس از افت 6.3 درصدی، بار دیگر در ماه ژوئن 9.3 درصد کاهش یافت که حاکی از اوج دگرگونی در حوزه ماینینگ پس از هاوینگ بیت‌کوین و کاهش پاداش بلاک در ماه می بود. کاهش 50 درصدی پاداش بلاک در هاوینگ، درآمد ماینرهایی که با حاشیه سود کم و تجهیزات قدیمی‌تر فعالیت می‌کردند را به شدت تحت تاثیر قرارداد. اما اندکی بعد دو بازتنظیم نزولی متوالی در شبکه یک بار دیگر فرصت‌هایی را برای این ماینرها فراهم کرد و پس از آن سختی استخراج تا حدود 15 درصد افزایش یافت.

در همین حین، آخرین باری که سختی ماینینگ کاهش پیدا کرد مربوط به اواخر فصل هیدرو (Hydro-Season) برای ماینرهای چینی بود. همه ساله در ماه اکتبر با کاهش بارندگی در استان سیچوآن (Sichuan) چین، انرژی هیدروالکتریکی گران‌تر شده و بر هزینه ماینرها افزوده می‌شود. اثرات جانبی این موضوع زمانی به چشم آمد که بیت‌کوین در شکست مقاومت 14 هزار دلار برای اولین بار در طی 18 ماه گذشته ناکام ماند و احتمالاً برای مدتی از این سطح قیمتی مهم عقب نشینی خواهد کرد.

براساس گزارش کوین‌تلگراف (Cointelegraph) بیت‌کوین از سطح 14 هزار دلار تا سقف تاریخی‌اش در سال 2017 یعنی 20 هزار دلار، به لحاظ تکنیکالی هیچ مقاومتی بر سر راه خود ندارد. در روز سه‌شنبه، مت اودل (Matt Odell)، طراح و توسعه دهنده، خلاصه‌ای از این فرآیند را در توئیتی اینطور عنوان کرد: “پایان فصل بارندگی در چین= افزایش قیمت انرژی هیدرو= کاهش هش ریت در پی جابجایی ماینرها به انرژی ارزان‌تر = استخراج بلاک‌های کمتر تا زمان بازتنظیم سختی استخراج”

همچنین اودل یکی دیگر از عواقب کاهش فعالیت ماینرها را افزایش کارمزد معاملات بیت‌کوین عنوان می‌کند که حدوداً 200 درصد افزایش یافته است.

منبع: Cointelegraph

لورم ایپسوم

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ.

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط نوشته ها

به بحث بپیوندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

[coin-market-cap id="3160"]

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

[coin-market-cap id="3031"]