والت (کیف پول) سخت افزاری چیست و عملکرد آن چگونه است؟

والت (کیف پول) سخت افزاری چیست و عملکرد آن چگونه است؟

راهنمای مطالعه

والت‌های (کیف پول) سخت افزاری بخش مهمی از دنیای بلاک چین هستند. این والت‌ها امنیت و امکانات متفاوتی را هنگام تعامل با بلاک چین فراهم می‌کنند. در ادامه در می‌یابید که چرا به یکی از این سخت‌افزارها نیاز خواهید داشت. این والت‌ها بسیار ایمن هستند و به وسیله این والت‌ها می‌توانید دارایی‌های خود را ایمن نگه دارید. والت‌های سخت‌افزاری لایه‌های امنیتی  جداگانه‌ای را در برابر حملات سایبری، سایت‌های فیشینگ و ویروس‌ها در اختیار شما قرار می‌دهند.

والت سخت‌افزاری به شکل همزمان با بلاک چین‌ها کار می‌کند. این امر به شما اجازه می‌دهد که بیت‌کوین و سایر رمز ارزها را روی یک دستگاه واحد ذخیره‌سازی کنید. تمام این ارزها تنها با استفاده از یک کلید به خصوص برای بازیابی پشتیابی می‌شوند. والت سخت‌افزاری غالبا دستگاهی است که از طریق یک پورت به سیستم شما متصل شده و در واقع یک کلید سیار است که از هر جایی و بدون کوچک‌ترین خطری به تمام دارایی‌های خود دسترسی خواهید داشت. والت سخت‌افزاری امکان ورود به شماری از دپ‌ها را بدون نیاز به ایجاد حساب کاربری جدید مهیا می‌کند. این امکان وجود دارد که با استفاده از این والت وارد حساب‌های خود در اپ‌هایی نظیر گوگل و فیس بوک شوید.

انتقال ارز از والتی به والتی به دیگر

پلتفرم‌هایی نظیر Radar Relay  به شما اجازه می‌دهند که به شکل مستقیم از والت سخت‌افزاری خود برای انجام معاملات استفاده کنید. این راه‌کار ساده‌ترین و ایمن ترین راهکار موجود برای مبادله ارزهای دیجیتالی است چرا که  در تمام مدت شما مالکیت توکن‌های خود را در اختیار خواهید داشت. دارایی‌ها مستقیما از والت شما انتقال پیدا می‌کنند و دیگر در والت بازار معاملاتی درج نمی‌شود. این کار با حذف وقفه‌های واریز و دریافت تا حد زیادی از اتلاف زمان شما جلوگیری می‌کند و کارمزد‌های مربوط به تجاوز از محدودیت‌های برداشت نیز در میان نخواهد بود.

 نحوه عملکرد والت‌های سخت افزاری

رمز ارزها هرگز به خودی خود در والت سخت‌افزاری ذخیره نمی‌شوند، آنها همواره روی شبکه بلاک چین وجود دارند. کلید شخصی قفلی که بر آدرس شما در شبکه بلاک چین زده شده است را باز می‌کند، شبکه بلاک چین دقیقا همان فضایی است که رمز ارز‌های شما در آن واقع شده است. از آنجایی‌که بلاک چین در همه جا وجود دارد تمام آن چیزی که به آن نیاز دارید والت سخت‌افزاری است که در ارتباط با توکن‌های شما باشد.

والت‌های سخت‌افزاری در واقع حافظه‌های سردی به شمار می‌روند که به اینترنت متصل نیستند و کلید شخصی را از معرض اینترنت و خطرات آن به دور نگه می‌دارند. این امر از دارایی‌های شما در برابر خطر حملات آنلاین محافظت می‌کند. این والت‌های به شما اجازه می‌دهند تراکنش‌هایی که روی بلاک چین انجام می‌شوند را امضا و تایید کنید. زمانی‌که تراکنشی را روی شبکه بلاک چین انجام می‌دهید، درواقع پیام منحصر به‌فردی را امضا می‌کنید. امضای شما گواهی بر این است که شما مالک کلید شخصی خود هستید. غیر ممکن است که بدون در اختیار داشتن کلید شخصی امضایی صورت گیرد. به‌این‌ترتیب هیچ‌کس دیگر قادر نیست از جانب شما تراکنشی را انجام دهد.

کلید شخصی شما روی والت سخت‌افزاری ذخیره می‌شود و به وسیله یک پین و عبارت رمز محافظت می‌شود. اگر دزدی والت سخت‌افزار شما را تصاحب کند، به هیچ عنوان قادر نخواهد بود کلید ‌های شما را از والت بردارد. این کلید‌ها هرگز در معرض اینترنت قرار ندارند، بنابراین امکان دزدیده شدن آنها نیز وجود ندارد. به همین دلیل این والت‌ها را به عنوان والت‌های سرد می‌شناسیم.

اگر والت سخت‌افزاری شما گم شود. دارایی‌هایی که در آن قرار دارند به واسطه یک عبارت رمزی مجزا بازیابی می‌شوند. این عبارت را سید می‌نامیم. از عبارت سید به عنوان عبارت بازیابی نیز یاد می شود. این عبارت فهرستی از کلمات است که کلید شخصی شما را مجددا ایجاد می‌کنند. با استفاده از عبارت سید قادر خواهید بودکلید‌های خود را به والت سخت‌افزاری متفاوتی انتقال دهید.

منبع: Medium

لورم ایپسوم

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ.

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط نوشته ها

به بحث بپیوندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

[coin-market-cap id="3160"]

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

[coin-market-cap id="3031"]