پلن‌بی معتقد است که ریزش فعلی قیمت بیت‌ کوین پایان راه این رمزارز نیست!

راهنمای مطالعه

طی روزهای اخیر قیمت بیت‌کوین (BTC) با کاهش شدید همراه بوده و از محدوه 60 هزار دلار به زیر سطح 50 هزار دلار رسیده است. با این حال، پلن‌بی (PlanB)، تحلیل‌گر مشهور حوزه رمزارز، معتقد است که این ریزش به معنای پایان روند صعودی این رمزارز نیست. وی در روز جمعه در توییتر بیان کرد:

“روند هیچ رمزارزی به طور مداوم صعودی و بدون اصلاح نیست. بیت‌کوین 6 ماه به طور متوالی در حال صعود بوده و وضعیت فعلی این رمزارز مشابه با اصلاحی است که در میانه روند صعودی سال‌های 2013 و 2017 شاهد بودیم”.

پلن‌بی در حوزه رمزارز بخاطر مدل معروف انباشت به جریان (Stock-to-flow) یا اصطلاحاً مدل S2F شهرت دارد. این مدل قیمت‌ بیت‌کوین را در راستای یک مسیر صعودی و براساس رویداد‌های هاوینگ و افزایش کمیابی آن پیش‌بینی می‌کند. وی همچنین مدل‌های مختلف دیگری را نیز در این رابطه طراحی کرده که هر یک از ابعاد مختلفی قیمت این رمزارز را پیش‌بینی می‌کنند. بر اساس داده‌های سایت تریدینگ ویو (TradingView)، طی چند ماه گذشته بیت‌کوین از سقف تاریخی خود در سال 2017 عبور کرد و در 14 آپریل تا محدوده 65 هزار دلار نیز پیش‌ رفت.

اما در چند روز اخیر این رمزارز با کاهش شدید مواجه شد و تا 23 آپریل با بیش از 26 درصد کاهش به محدوده 47500 دلار رسید. اما همانطور که پلن‌بی در توییتر بیان کرده، این حرکت بیت‌کوین کاملا مطابق با چرخه‌های صعودی پیشین این رمزارز است. علاوه‌براین، پلن‌بی در توییت خود چارتی از رفتار قیمتی بیت‌کوین در طول روند‌های صعودی که پس از هر هاوینگ آغاز شده را منتشر کرده است. رویداد‌های هاوینگ‌ بیت‌کوین در سال‌های 2012، 2016 و 2020 بوده و روندهای صعودی این رمزارز نیز در سال‌های 2013، 2017 و 2020/2021 بوده است.

روندهای صعودی قبلی همواره با اصلاحات بزرگی به عنوان بخشی از یک چرخه بزرگ‌تر همراه بوده‌اند. براساس نمودار BLX بیت‌کوین در تریدینگ ویو، در طول روند صعودی سال 2013، پس از یک جهش قیمتی بزرگ، بیت‌کوین از آپریل تا جولای آن سال با اصلاح 75 درصدی مواجه شد. پس از این اصلاح، بیت‌کوین به روند صعودی خود ادامه داد و بازدهی چشمگیری را تا قبل از سال 2014 به ثبت رساند. به همین ترتیب، در سپتامبر 2017 نیز این رمزارز پس از یک روند صعودی بزرگ با یک اصلاح 40 درصدی همراه شد، اما پس از آن ظرف چند ماه سقف‌های جدیدی را فتح کرد و سال بعد وارد یک روند نزولی گردید.  

منبع: Cointelegraph

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت