پلن بی: ارزش فعلی بیت کوین 18 هزار دلار می باشد!

راهنمای مطالعه

این روزها بازار رمز ارز و بیت کوین (BTC) با بازار سهام و بورس، همبستگی معناداری تشکیل داده و روند حرکتی بسیار مشابه ای دارند. پلن بی (PlanB)، تحلیل گر معروف بازار رمز ارز و مبتکر مدل S2F، در آخرین پست خود به اظهار نظر در رابطه با شرایط کنونی و بررسی این هم بستگی ایجاد شده پرداخت. وی معتقد است که با توجه به همسبتگی به وجود آمده و روندی که اکنون بازار سهام در آن قرار دارد، ارزش فعلی بیت کوین حداقل باید در کانال 18 هزار دلار قرار داشته باشد. بنابراین یا باید انتظار رشد بیت کوین تا این کانال را داشت و یا منتظر ریزش بازار سهام بود.

وی بیان کرد که میزان همبستگی این دو بازار در حال حاضر در 95 درصد قرار دارد و می توان گفت که بیت کوین یک متغیر وابسته می باشد. پلن بی با بررسی روند بیت کوین و بازار سهام از پنجشنبه ی سیاه تا به امروز، بیان کرد ارزش فعلی بیت کوین حداقل برابر با 18 هزار دلار است. در غیر این صورت بازار سهام نیاز به ریزش خواهد داشت. در شرایط فعلی، بسته های حمایتی فدرال بارها باعث ایجاد حرکت مثبت در هر دو بازار شده اما شواهد نشان دهنده ی رشد بیشتر بازار سهام نسبت به بیت کوین می باشد.

نوپا بودن بازار رمز ارز

پلن بی بیان کرد که به علت ماهیت نوپا بودن بازار رمز ارز، همبستگی بوجود آمده طبیعی است. در واقع افت و خیزهایی که در دیگر بازارهای مالی اتفاق می افتد از نظر روانی بر روی بازار رمز ارز تاثیر گذاشته و باعث ایجاد تصمیمات ناگهانی و احساسی می شود. فرآیندی که می تواند بازار را دگرگون کند. وی معتقد است که با گذشت زمان و درک بیشتر از بازار رمز ارز، از شاخص همبستگی کاسته خواهد شد. اگرچه باید اشاره کرد که در برهه ی بازیابی بازارها بعد از پنجشنبه ی سیاه، بیت کوین بهترین عملکرد را داشته و توانست خود را به عنوان دارایی امن مطرح کند.

این تحلیل گر همچنان بر روی مدل S2F خود پافشاری می کند و معتقد است که کاهش عرضه، عامل اصلی رشد و موفقیت بیت کوین خواهد بود. وی بیان کرد که هاوینگ (Halving) بعدی، بیت کوین را به 288 هزار دلار خواهد رساند. بسیاری از تحلیل گران مدل S2F را مورد نقد قرار دادند و بیان کردند که در این مدل تنها به میزان عرضه توجه شده و از متغیر تقاضا چشم پوشی شده است. بنابراین نمی توان این مدل را تایید کرد. اما شواهد امر نشان می دهد که پذیرش عمومی بیت کوین نیز به شدت افزایش یافته و قطعا تقاضا نیز افزایش خواهد یافت.

منبع: Cointelegraph

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت