کاهش درآمد ماینرها و نگرانی از آینده ی بیت کوین!

کاهش درآمد ماینرها و نگرانی از آینده ی بیت کوین!

در حدود دو ماه مانده به هاوینگ بیت کوین (BTC)، سود دهی استخراج این رمز ارز به پایین ترین سطح خود رسید.

کاهش درآمد ماینرها و نگرانی از آینده ی بیت کوین!

هش ریت شبکه ی بیت کوین که این اواخر مدام در حال رشد و ثبت رکوردهای جدید بود نیز شروع به ریزش کرد. در ابتدای ماه مارس بود که هش ریت شبکه رشد چشمگیری داشت اما اکنون که در نیمه ی دوم ماه به سر می بریم، هش ریت شبکه به دلیل ریزش قیمت بیت کوین کاهش یافته و این نشان دهنده ی نگرانی استخراج کنندگان از وضعیت آینده ی بازار می باشد.

کاهش درآمد ماینرها و نگرانی از آینده ی بیت کوین!

بسیاری از خبرگان و تحلیل گران این بازار، آینده ی بیت کوین را بسیار مثبت و صعودی می دانند و طبق تحلیل ها در بازه ی میان مدت تا بلند مدت این رمز ارز می تواند رشد خوبی داشته باشد. اما فعالان حوزه استخراچ بیت کوین نمی توانند به امید رشد بمانند. به خصوص در این برهه ی زمانی خاص که کمتر از دو ماه دیگر، درآمد فعلی آن ها باز هم نصف خواهد شد. بنابراین احتمال خروج ماینرهای خرد از این صنعیت بسیار بالا خواهد بود.

وضعیت این روزهای استخراج کنندگان!

این روزها بحث ماندن و یا نماندن در این صنعت بسیار بستگی به هزینه های سربار مانند هزینه ی برق و نوع تجهیزات استفاده شده دارد. یکی از متداول ترین مدل تجهیزات استخراج دستگاه ASIC S9 می باشد. این دستگاه با در نظر گرفتن هزینه های سربار و اولیه خود برای این که همچنان سود دهی داشته باشد نیاز است که قیمت بیت کوین حداقل 7643 دلار باشد.

دستگاه های جدیدتر در وضعیت بهتری به سر می برند. به طور مثال دستگاه ASIC S17 با بیت کوین 3598 دلاری نیز سوددهی خود را دارد. بنابراین این موضوعی است که بستگی به شاخص های بسیاری مانند هزینه، نوع تجهیزات، محل استخراج و قوانین مربوط به آن بستگی دارد.

اگر بیت کوین همچنان ریزش داشته باشد چه می شود؟

احتمال اینکه بیت کوین به قیمت هایی در حد هزار دلار برسد بسیار کم است اما باز هم این احتمال وجود دارد. در حال حاضر باید امیدوار بود که چنین روندی ایجاد نشود. کشور چین این روزها توانست به آخر چرخه ی ویروس برسد و زندگی در آنجا کم کم به حالت عادی بازخواهد گشت. از آنجایی که بخش عمده ی فعالیت های رمز ارز در بخش چین انجام می شود احتمال بازگشت و یا حداقل حفظ وضعیت کنونی بیت کوین بسیار بالا است.

طبق نظر سنجی انجام شده در توییتر توسط بیتکوینیست، 59 درصد افراد همچنان معتقد هستند که بیت کوین بعد از هاوینگ روند صعودی خوبی را طی خواهد کرد.

کاهش درآمد ماینرها و نگرانی از آینده ی بیت کوین!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *