3 نکته ی مثبت ریزش اخیر بازار ارزهای دیجیتال!

3 نکته ی مثبت ریزش اخیر بازار ارزهای دیجیتال!

ریزش اخیر بازار هر چند همه را شوکه کرده است، اما همه ی جنبه های آن منفی نیست و نکات مثبتی در پشت این ریزش وجود دارد. در ادامه به سه نکته ی مثبت این ریزش اشاره خواهیم کرد.

اولین بحران مالی برای بازار رمز ارز

بازار رمز ارز و بیت کوین (BTC)، در دوره ی بحران مالی سال 2008 متولد شده اند، در واقع محصول آن دوره هستند. اما تا به امروز این بازار، هیچ بحران مالی را تجربه نکرده بود و همیشه یک مسئله ی مبهمی وجود داشت که بازار رمز ارز در مقابل بحران مالی چگونه عکس العمل نشان خواهد داد؟ آیا از بین خواهد رفت یا خیر؟

بحران مالی اخیر، اولین بحرانی است که طی 12 سال گذشته اتفاق افتاد. بیت کوین و بازار رمز ارز، علی رغم ریزشی که داشتند، به مرز نابودی نرسیدند و توانستند خود را سرپا نگه دارند.

بسیاری از تحلیل گران پیش بینی کرده بودند که ریزش بیت کوین ادامه خواهد داشت و به 3 هزار دلار خواهد رسید. اتفاقی که تا به اینجا حادث نشد و بیت کوین الان در کانال 5 هزار دلار قرار دارد. بنابراین می توان گفت که بیت کوین و بازار رمز ارز در مقابل بحران مالی مقاومت کند و خود را سرپا نگه دارد.

زمان مناسب برای خرید

بیت کوین، اتریوم (ETH)، ریپل (XRP)، بیت کوین کش (BCH)، لایت کوین (LTC) و هر رمز ارز دیگری که فکرش را بکنید، الان در کف قیمت قرار دارند و می توان گفت که بهترین زمان برای خرید و ورود به بازار می باشد.

وارن بافت (Warren Buffet) در مصاحبه ای گفته بود که وقتی همه می ترسند، شما حریص باشد. الان وقت حریص بودن و ورود به بازار است.

بازار گاوی قوی معمولا بعد از ریزش شدید شروع می شود

به طور معمول بعد از هر ریزش شدیدی، صعود خوبی قرار دارد. به طور مثال در 10 دسامبر 2018، بیت کوین با ریزش به 3121 دلار رسیده بود، اما در همان سال توانست تا 14 هزار دلار صعود کند. هم اکنون نهنگ های بازار استراتژی های خود را برای افزایش قیمت بعد از هاوینگ تنظیم کرده اند و قطعا این افزایش قیمت، اتفاق خواهد افتاد. کمترین قیمت بیت کوین که در این ریزش اخیر تجربه کرد، 3596 دلار بود که همچنان 470 دلار بیشتر از کمترین میانگین 200 روزه است. با وجود هاوینگ پیش رو و ریزش اخیر، قطعا بازار صعودی خوبی دیر یا زود شروع خواهد شد.
منبع bitcoinist

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *