PlanB : بازار گاوی شدیدی در انتظار بیت‌ کوین است!

راهنمای مطالعه

PlanB خالق مشهورترین ابزار پیش‌بینی قیمت بیت‌کوین (BTC)، اعلام کرد که بزرگ‌ترین رمزارز دنیا در روند گاوی قرار دارد. PlanB که خالق مدل انباشت به جریان بیت‌کوین می باشد، طی توئیتی در تاریخ 18 آگوست، اظهار داشت که با رسیدن شاخص قدرت نسبی (RSI) به 64، بازار گاوی تائید شده است. شاخص قدرت نسبی، برای تعیین اشباع خرید یا اشباع فروش در یک نقطه قیمتی خاص استفاده می‌شود. رفتار فعلی بیت‌کوین، به‌مانند رفتار آن در چرخه‌های هاوینگ (Halving) پیشین است که در هر دو سال 2012 و 2016، RSI به مقدار قابل‌توجهی بالا بوده و قیمت مدت کوتاهی پس از هاوینگ، حرکت صعودی خود را آغاز کرد.

PlanB در حساب کاربری توییتر خود نوشت:

 «بیت‌کوین قدرتمند به نظر می‌رسد، شاخص قدرت نسبی در نقطه‌ی 64 قرار دارد و بازار گاوی تائید شده است.»

بیت کوین در تلاش مجدد خود، موفق به حفظ سطح حمایت 12 هزار دلاری در روز دوشنبه شد و تحلیل‌گران را شگفت‌‌زده کرد. اما در زمان نگارش این خبر به کانال 11 هزار دلار بازگشته و در تلاش برای ورود مجدد به کانال 12 هزار دلار است. پیشتر، کوین‌تلگراف (Cointelegraph) گزارش داده بود که روی 13 هزار دلار و 14 هزار دلار به‌عنوان سطوح مهم بعدی، اتفاق‌نظر وجود دارد؛ و فائق آمدن بر این سطوح می‌تواند آغازگر حرکتی قدرتمند به سمت سقف‌های تاریخی باشد.

آمارها بیان‌گر آن است که بیت‌کوین، طی دو هفته گذشته، از طلا فاصله گرفته است؛ اما یک نظریه وجود دارد که علت عملکرد بسیار خوب این دو دارایی را به‌خوبی توضیح می‌دهد. دلار آمریکا تضعیف شده است و طبق شاخص ارز دلار آمریکا (DCI)، سقوط آن قریب‌الوقوع است.

این شاخص قدرت دلار در برابر ارزهای موجود در سبد شرکای تجاری آمریکا را اندازه‌گیری می‌کند. همان‌طور که تحلیل‌گری به نام ماتی گرینسپن (Mati Greenspan) خاطرنشان کرد، این شاخص به کمترین میزان خود در دو سال گذشته رسیده است. مایکل ون ده پوپه (Michaël van de Poppe)، تحلیل‌گر بازار سایت کوین‌تلگراف، این شاخص را «علت واقعی قدرت بیت‌کوین و طلا» توصیف کرد.

در ادامه پیتر شیف (Peter Schiff) از طرفداران پروپاقرص طلا، دورنمای وحشتناکی از دلار ترسیم کرد. وی در حساب کاربری توئیتر خود نوشت: «روند تضعیف دلار آمریكا همچنان ادامه دارد و شاخص دلار برای نخستین بار از تاریخ می 2018 به زیر 92.5 سقوط کرده است.»

وی هم‌چنین افزود: «هنگامی‌که کف ماه ژانویه (در 4 پله پایین‌تر) شکسته شود، زخم عمیقی سرباز می‌کند و خونریزی آن شدت می‌یابد. با شکسته شدن کف سال 2008، دلار خونریزی خواهد داشت.»

فدرال رزرو تورم بیشتری را برای ماه‌های آتی ایجاب می‌کند؛ درست همان چیزی که تحلیل‌گران پیش ‌از این گفته بودند که برای دارایی‌های امن بسیار گاوی خواهد بود.

منبع: Cointelegraph

Bingx
wallex
nobitex
coinex
abantether
bitpin
Bingx
coinex
wallex
abantether
nobitex
bitpin

با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر، از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید.

در ادامه بخوانید:

مرتبط پست ها

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

خبرنامه
اطلاع از

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

0 دیدگاه
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتتغییر روزانهتغییر هفتگیقیمت تومانی

آخرین مطالب سایت