نهنگ، خرس و گاو در بازار ارزهای دیجیتال چیست؟

نهنگ، خرس و گاو در بازار ارزهای دیجیتال چیست؟

نهنگ، خرس و گاو در بازار ارزهای دیجیتال چیست؟

راهنمای مطالعه

در صورتی که اطلاعات کافی نداشته باشید، بازار ارزهای دیجیتال می تواند گیج کننده باشد. در این حوزه، دانش، اصطلاحات و تکنیک های بسیاری نهفته است که یادگیری آن ها به شما در پیشبرد اهدافتان در این بازار کمک شایانی خواهد کرد. قطعا تا به حال اسم نهنگ، خرس و گاو را در بازار ارزهای دیجیتال شنیدید، اگر نمی دانید که این واژه ها به چه اشخاصی اشاره دارند و چه نقشی در این بازار ایفا می کنند، ادامه مطلب برای شما کاملا ضروریست. در ادامه به طور مختصر به تعریف این واژه ها می پردازیم.

نهنگ ها

نهنگ ها در بازار ارزهای دیجیتال به کسانی گفته می شود که سهم بسیار زیادی از یک رمز ارز را در دست دارند. همانطور که نهنگ ها با حرکت خود باعث ایجاد موج های زیادی می شوند، این افراد نیز در بازار توانایی ایجاد نوسان و تلاطم را دارند.

اکثر نهنگ های بازار ناشناس هستند و هویت خود را آشکار نمی کنند. برخی از نهنگ های معروف تنها از آدرس عمومی قابل شناسایی هستند و اطلاعات بیشتری از شخص پشت پرده در اختیار نیست.

برخی از معروف ترین نهنگ های بازار شامل ساتوشی ناکاموتو (Satoshi Nakamoto) مخترع اسرار آمیز بیت کوین که تخمین زده شده در حدود 1 میلیون بیت کوین در اختیار دارد، دوقلوهای وینک (Winklevoss twins)، تایلر (Tyler) و کامرون (Cameron) که گفته می شود هر کدام 1 درصد بیت کوین موجود را در اختیار دارند.

اما چرا وجود نهنگ ها دردسر ساز است؟

ذات رمز ارز و بیت کوین، غیر متمرکز است. در واقع بیت کوین و به دنبال آن بقیه رمز ارزها با این هدف پا به بازار گذاشتند تا به صورت غیر متمرکز، با کنترل و محدودیت مبارزه کنند. با این تفاسیر وقتی حجم بسیار زیادی از یک رمز ارز در اختیار شخص خاصی باشد، در واقع آن شخص می تواند بازار را کنترل و در آن اعمال قدرت کند.

خرس ها

وقتی در بازار ارزهای دیجیتال صحبت از روند بازار خرسی می شود، در واقع به وضعیتی اشاره دارد که بازار محتاطانه شده و بیشتر تریدرها تمایل به فروش دارایی خود دارند تا خرید آن.

در طی یک بازار خرسی، انتظار افت قیمت را می توان داشت و منتظر ماند تا در قیمت پایین وارد بازار شد. یک نمونه ی بارز بازار خرسی، ابتدای سال 2018 بود که بیت کوین روند نزولی داشت.

نکته ای که در این رابطه وجود دارد این است که نباید روند اصلاح قیمت را با بازار خرسی اشتباه گرفت. این دو مقوله کاملا دلایل، منطق و کارکرد متفاوتی دارند.

گاو ها

بازار گاوی در ارزهای دیجیتال نقطه مقابل بازار خرسی است. وقتی روند صعودی یک رمز ارز با قدرت شروع می شود در واقع شاهد یک بازار گاوی هستیم. شاخص های بازار گاوی، خوش بینی، سرمایه گذاری و اعتماد به نفس برای تریدرها می باشد. نمونه بارز یک بازار خرسی، دسامبر 2017 بود که بیت کوین به قیمت 20 هزار دلار رسیده بود.

در این مقاله به طور مختصر با واژه ها آشنا شدیم. در آینده طی یک مقاله ی دیگر سعی می شود دلایل شکل گیری این روند ها و نحوه استفاده از آن ها را شرح دهیم.

به این مطلب امتیاز دهید

روی ستاره ها کلیک کنید

امتیاز پست: / 5. بر اساس رای

اولین رای را ثبت نمایید

ممکن است علاقه مند باشید

مرتبط پست ها

به بحث بپیوندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتقیمت تومانیتغییر روزانهتغییر هفتگی

آخرین مطالب سایت

5 ارز برتر بازار

# ارز دیجیتالقيمتقیمت تومانیتغییر روزانهتغییر هفتگی

آخرین مطالب سایت